fbpx
CAll Us: 0850 532 5 260 Submit Ticket   Login
Koruma Paketleri

Hemen Başla

NC-Guard-Starter

$4/ay İndirimsiz $10
SATIN AL

önerilen

NC-Guard-Business

$6/ay İndirimsiz $16
SATIN AL

NC-Guard-Premium

$9/ay İndirimsiz $19
SATIN AL

NC-Guard-Platinium

$14/ay İndirimsiz $24
SATIN AL

Korunacak Max Site

1 Adet

10 Adet

100 Adet

Limitsiz

Hat Kapasitesi

1Gbit’s

10Gbit’s

100Gbit’s

800Gbit’s

Paket Kapasitesi

100.000

1.000.000.000

10.000.000.000

100.000.000.000

Özel IP Adresi

1 Adet

1 Adet

2 Adet

3 Adet

Ücretsiz SSL Desteği

Uzaktan Yardım ile Destek

Web Server Optimizasyon

Veritabanı Server Optimizasyon

Sistem Optimizasyon

Script Hata Tespiti

7/24 Monitör Takibi

Script Açık Tespiti

Günlük Max Destek Süresi

5 Dakika

45 Dakika

3 Saat

8 Saat

Neden Engellenmesin Zorluğu ?

Yukarıda da bahsedildiği gibi, DDOS saldırıları günümüzde birden çok farklı IP üzerinden gerçekleştirilmektedir. Bu sebeple IP engelleme sistemi ile bu saldırının önüne geçilmesi mümkün değildir. Bu sebeple DDOS saldırılarını önlemek için, IP engellemek yerine, gelen IP paketlerinin içeriklerinin kontrol edilmesi ve zararlı içerik barındıran IP’lerin tespit edilmesi bu durumdan korunmanıza olanak sağlayacaktır.Milyonlarca farklı IP adresinden yapılan bu DDOS saldırıları, yukarda belirtildiği gibi gelen tüm IP’lerin tek tek karakter analizine ve farklı kontrol mekanizmalarına tabii tutulması, zararlı içerik barındıranlarının engellenmesi, tüm yükümlülüklere ve kurallara uygun olanlarının ise hiç bekletilmeden izin verilmesi gerekmektedir.Bu tür bir uygulamanın yapılabilmesi için, üstün bir performansa ve teknolojiye ihtiyaç vardır. Bunu haricinde her protokol için farklı kuralları ve karşılaştırmalı Engel/red yükümlülükleri tanımlanmalıdır. Bu yazılan kurallar sayesinde güvenli veya güvensiz istek sonuçları elde edilir

DDoS Nedir?

DDOS (Distributed Denial of Service), günümüzde yaygın olarak kullanılan, site sahiplerini ve internet kullanıcıları olumsuz yönde doğrudan etkileyen bir durumdur. Belli bir merkezden verilen komutlarla, bir yere bağlı olan aynı IP’lerin ve hedef sitenin- bir bölümünün veya tamamının – komutu alması sonucu oluşan veri yolu hattı yoğunluğudur.Daha önceki zamanlarda sadece belli bir merkezden verilen komutlarla yapılan bu saldırılar, daha sonrasında gelişerek ve yenilenerek, mevcut verilecek hasarın artırılması ve şiddetin boyutunun büyümesi amacıyla, farklı birden çok kaynaktan kontrol edilebilmektedir.

Tek bir ip adresinden gelen isteklerin protokol, paket içerikleri ve gelen istek boyutunun karşılaştırılması ile saldırı analizinin yapılarak engellenmesi.

Site veya sunucu içerisine sızmak için zararlı kod içeren dosyaların yüklenmesi ve bu dosyaların çalıştırılmasına karşı tarama ve engelleme.

Koruma ile sağlanan özel ip adresine siteleriniz yönlenir, bu neden ile sitenizi sorgulayanlar sunucu ip adresinizi göremeyeceklerinden sunucuya saldırı almazsınız.

Sitelerde yer alan form alanlarına get/post olarak gönderilen cookie,request ve header verilerinin taranarak analizi ve engellenmesi.

Sitelerin admin panellerine ve üye giriş form alanlarına şifreler denenerek şifre bulma, oturum açmaya karşı kademeli engelleme sistemi.

Forum veya yorum alanlarına gönderilen spam metin içeriklerine karşı engelleme, botlar tespiti ve kalıcı engellleme.

Sitenizin üyelik formunun sahte kullanıcılar/botlar tarafından otomatik doldurularak spam üyelik oluşturmaya karşı engeller.

Özellikle WordPress vb. sitelerin tema ve eklentilerinde görünen zararlı içeriklerin hostunuza yüklenmesi ile sitelerin spam reklam mailleri göndermesini sağlayan dosyaların çalıştırılmasına karşı engellemeler.

Cache sistemleri sayesinde sitelerinizin trafiği %60’dan daha fazla bir oranda düşer ve hosting/sunucu hizmetlerinizde trafik sıkıntısı yaşamazsınız.

Sunucunuz veya hostunuzun gerçek ip adresinin gizlenerek ziyaretcilere farklı ip adresi gösterilir. Her koruma için size özel ip adresi sağlanır ve bu ip adresine ping atılamaz. Site bazlı korumalarda sağlanan özel ip adresi SSL içinde kullanılabilir, SSL için ayrıca ip alınması gerekmez.

Google,Yahoo,Yandex,Msn gibi güvenli botlar dışında web sitenizi tarayarak bilgi çekmek isteyen ve web sitenize zarar verebilecek botlar engellenerek web siteniz gereksiz trafiklerden temizlenmektedir.

Sitenizin session içermeyen sabit sayfalarına gelen yoğun isteklerin cache (geçici hafızada) saklanarak istekler sunucunuza gönderilmeden ziyaretciye cache üzerinden istek gösterilir.

Sitenizde sql injection açıkları var ise bu açıklar ile sitenizin hacklenmesine neden olarak kodların requrst methotları ile sitenize gönderilirken taranması ve zararlı kodların gönderilkmesinin engellenmesi.

Sitelerin cache üzerine alınan dosyaları sayesinde bu dosyaların en az 10 hat hızlanması sebebi ile sitenizin daha hızlı açılması garanti edilir.

Sitenizde çok kullanılan Resim,Js,Css,Xml,Txt,Swf gibi sabit içerikli dosyaların koruma sistemi tarafından cache (geçici hafıza) ile sağlanarak her ziyaretsinin bu dosyaları sitenizden tekrar tekrar çağırmasını engellemek ve ram üzerinden +50 kat hızlı olarak ziyaretciye gösterilmesini sağlar.

NettaCompany Web Çözümleri © Tarafından özel olarak oluşturulmuş 1.000`den fazla http protokol kuralı ile tüm Request/Respons verileri içerisinde yer alan Header, Post, Get, Cookie, Body bilgileri en ince detayları gözetilerek taranır ve zararlı hiç bir istek sitenize gönderilmez.

Gelen yeni türdeki saldırıları sistemimiz otomatik olarak analiz eder ve saldırıyı engeller. Ayrıca bu yeni tür saldırı özelliklerini sistem hafızada tutar ve gelecek bir sonraki benzeri saldırıda öğrenme ile zaman kaybetmeden anında engeller. Buna ek olarak engellenen her saldırıda sistemimiz saldırıyı engellemiş olsa dahi gelen istekleri inceleyerek ek koruma özellikleri oluşturarak kendini geliştirir.

1 Gbit/s üzeri gelen saldırılarda network uzmanlarımız gelen paketlerin içeriğini inceler ve kaynağı tespit edilen saldırılar geri yönlendirilerek saldırının kaynağı imha edilir ve yavaşlatılır. Kaynağı tespit edilememesi durumunda ise gelen saldırılar ülkemiz aleyhine yayın yapan sitelere yönlendirilmektedir.

Dil Seçin »